ZVEZDA JE PONOVO ŠAMPION SRBIJE: Crveno-beli u TEŠKIM uslovima srušili TSC i stigli do novog pehara Superlige!
Slavlje fudbalera Crvene zvezde, Foto: Starsport

marakana

Dileme više nema

Objavljeno: 21:11h

Fudaleri Crvene zvezde i zvanično su postali novi-stari šampioni Srbije.

Crveno-beli su iskoristili novi kiks Partizana i na domaćem terenu savladali TSC rezultatom 2:1 u okviru 3. kola plej-ofa Superlige Srbije.

Zvezda četiri kola pre kraja ima nedostižnih 11 poena prednosti u odnosu na Partizan, pa je po 35. put postala šampion države.

Iako to čudno zvuči, ovakav ishod odgovara crno-belima koji i posle ovog kola imaju četiri boda više od tima iz Bačke Topole.

Uslovi za igru na Marakani bili su veoma teški, pošto je tokom većeg dela meča padao ogroman pljusak.

Fudbaleri Crvene zvezde posle osvajanja titule
Fudbaleri Crvene zvezde posle osvajanja titulefoto: Starsport

Taj pljusak doneo nam je i veoma slab prvi deo igre, pošto u prvih pola sata ništa nismo videli.

Kako se bližio kraj poluvremena Zvezda je igrala sve bolje i bolje. Osman Bukari i Šerif Endiaj su bili u šansama, a potom i Aleksandar Dragović.

Najbolju priliku propustio je In-Beom Hvang koji je pogodio prečku, a u dobroj situaciji bio je i Piter Olajinka.

Drugo poluvreme bilo je dosta efikasnije. Zvezda je povela u 55. minutu. Hvang je maestralno izveo korner, a Olajinka glavom savladao golmana rivala.

Ipak, u 60. minutu je usledio pravi šok na Marakani. Ivan Milosavljević je posle odlične akcije doneo izjednačenje svom timu.

Bio je to tek prvi šut gostiju u okvir gola na meču.

Dobru igru gostiju presekao je pogodak Šerifa Endiaja u 76. minutu za pobedu Zvezde od 2:1.

Osam minuta kasnije, Endiaje je izašao iz igre, zamenio ga je Katai koji je mogao sve da reši par minuta kasnije, ali je njegov šut iskosa sa leve strane, posle karakterističnog prodora, zaustavio golman Veljko Ilić.

Na kraju nova pobeda i nova titula Zvezde, sedma u nizu.